Konferencja jubileuszowa

Wiedza
Komunikacja
Działanie

Wiedza
Komunikacja
Działanie

25-26.10.2018 KRAKÓW

SESJA 4

JĘZYK I OBRAZ W MEDIACH

Sesja poświęcona będzie wielowymiarowym badaniom nad przekazami językowymi i ikonicznymi we współczesnych przestrzeniach medialnych.

Do panelu 1 Język, tekst, dyskurs w komunikowaniu publicznym zapraszamy badaczy komunikacji językowej w dyskursach publicznych (np. medialnej metaforyki, leksyki, stylów językowych), a także językowych i medialnych obrazów świata, ze szczególnym uwzględnieniem dynamicznych kontekstów kulturowych, społecznych, politycznych ponowoczesnych strategii komunikacyjnych w epoce powszechnej mediatyzacji i medializacji rzeczywistości. Szczególną uwagę chcemy poświęcić badaniu języka w mediach – metodom językoznawczym (listy frekwencyjne), badaniu formalnych aspektów komunikacji medialnej i analizie retorycznej wypowiedzi dziennikarskiej.

Panel 2 Komunikacja wizualna w mediach będzie poświęcony mediom wizualnym  w perspektywie kulturowej, etycznej oraz technicznej. Do panelu zapraszamy badaczy medialnej ikonosfery, a zwłaszcza autorów innowacyjnych metod i technik w zakresie analiz i interpretacji obrazu i jego funkcji (informacyjnej, perswazyjnej i rozrywkowej): od ilustracji i komiksu prasowego, poprzez fotografię w druku, obraz telewizyjny aż do multimedialnych przekazów cyfrowych. Panel obejmie również problematykę współczesnej wizualizacji informacji w epoce dynamicznego rozwoju Big Data Media.

Panel 3 Multimedialne i wielomodalne strumienie przekazów jako ustrukturyzowane „opowieści o świecie” (trans)medialne narracje o rzeczywistości poświęcony będzie transmedialnym narracjom o świecie. Szczególnie istotnym obszarem tego panelu będzie aksjologiczny wymiar medialnych narracji, a zwłaszcza językowe i pozajęzykowe wykładniki wartościowania we współczesnych środkach przekazu odnoszącego się do sfery politycznej, społecznej, ekonomicznej, kulturowej etc.

Panel 1

Język, tekst, dyskurs w komunikowaniu publicznym

Panel 2

Komunikacja wizualna w mediach

Panel 3

Multimedialne i wielomodalne strumienie przekazów

Patronat naukowy

Partnerzy medialni

  Kontakt

  Sekretarz konferencji

  Małgorzata Chęcińska-Głazik

  tel. +48 12 664 55 33
  pon-pt 8:00-16:00

  sprawy finansowe

  Anna Harnik

  tel. +48 12 664 55 29
  pon-pt 7:30-15:30

  Przewodnicząca komitetu organizacyjnego

  dr hab. Weronika Świerczyńska-Głownia

  tel. +48 512 446 405

  EMAIL

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  Instytut Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej