Konferencja jubileuszowa

Wiedza
Komunikacja
Działanie

Wiedza
Komunikacja
Działanie

25-26.10.2018 KRAKÓW

SESJA 2

MEDIA, POLITYKA I SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE

Tematem przewodnim sesji jest złożoność relacji mediów i polityki w kontekście społeczeństwa obywatelskiego. 

Panel 1 Dialog obywatelski poświęcony zostanie społecznemu wykorzystaniu, charakterystyce oraz skuteczności mediów i praktyk komunikowania publicznego w tworzeniu, realizacji i redefinicji dialogu obywatelskiego w różnych kontekstach politycznych, ekonomicznych oraz kulturowych. Interesują nas wystąpienia podejmujące wątki dotyczące zarówno funkcjonujących, zinstytucjonalizowanych form dialogu obywatelskiego, jak i mniej formalnych, oddolnych inicjatyw ukierunkowanych na komunikację obywateli z różnymi ośrodkami władzy.

Panel 2 Komunikacja, mediatyzacja, wybory ma dotyczyć przemian w komunikacji politycznej towarzyszących wyborom, w szczególności tych, które wynikają z rewolucji w świecie mediów. Interesują nas wystąpienia odpowiadające na pytanie które aspekty życia społecznego odpowiedzialne są za przekształcenia dotychczasowych wzorów komunikowania, a które przyczyniają się do stabilności i przewidywalności polityki?

Tematem panelu 3 będzie populizm rozumiany szeroko - zarówno jako styl komunikacji politycznej, jak i doktryna polityczna, a zwłaszcza jego emanacje w polskiej i zagranicznej przestrzeni publicznej. Interesują nas wystąpienia dotyczące roli, jaką w procesie komunikacji populistycznej odgrywają media oraz metodologia badań medioznawczych, stosowana w tym obszarze.

Panel 1

Dialog obywatelski

Panel 2

Komunikacja, mediatyzacja, wybory

Panel 3

Populizm

Patronat naukowy

Partnerzy medialni

  Kontakt

  Sekretarz konferencji

  Małgorzata Chęcińska-Głazik

  tel. +48 12 664 55 33
  pon-pt 8:00-16:00

  sprawy finansowe

  Anna Harnik

  tel. +48 12 664 55 29
  pon-pt 7:30-15:30

  Przewodnicząca komitetu organizacyjnego

  dr hab. Weronika Świerczyńska-Głownia

  tel. +48 512 446 405

  EMAIL

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  Instytut Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej